Pozwolenie na budowę

e-geodeta.com»artykuly»Pozwolenie na budowę
Chyba każdy z nas mimo wielu korzyści związanych z mieszkaniem w bloku zaczyna z czasem szukać jakiegoś bardziej odosobnionego miejsca do wypoczynku. Bez względu na to, czy zamierzasz wybudować sobie domek wypoczynkowy nad jeziorem albo rzeką lub też pragniesz przenieść się na przedmieścia będziesz musiał dopełnić odpowiednich wymogów związanych z prawem budowlanym. Zanim rozpoczniesz prowadzenie jakichkolwiek prac powinieneś uzyskać pozwolenie budowlane. Zobacz, czym ono jest oraz jak przebiega procedura jego wydania.

Co to jest pozwolenie na budowę?


Nie wiesz, jak rozpocząć budowę domu? Kiedy już staniesz się właścicielem danego gruntu i posiadaczem idealnego projektu obiektu czas urzeczywistnić dotychczasowe marzenia i uzyskać pozwolenie na budowę. Definicja pozwolenia budowanego została określona w ustawie z dania 7 lipca 1994 roku Prawo budowlane. Zgodnie z nią jest to dokument posiadający formę decyzji administracyjnej, jaki jest niezbędny do rozpoczęcia i prowadzenia budowy obiektów a także prowadzenia innych robót budowlanych niż budowa obiektu budowlanego. Nie trać czasu i już teraz zobacz, jak uzyskać pozwolenie na budowę?

Jak uzyskać pozwolenie na budowę?


Na pewno zastanawiałeś się kiedyś, jakie dokumenty do pozwolenia na budowę będą ci niezbędne. Otóż obok odpowiedniego wniosku, jaki nabędziesz u właściwego organu wydającego dane pozwolenie musisz dostarczyć oświadczenie, w jakim pod rygorem odpowiedzialności karnej potwierdzisz posiadanie prawa własności nieruchomości, na jakiej dany obiekt ma powstać. Stosowny wniosek powinien był złożony ponadto w czasie ważności decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowaniu przestrzennych, jeżeli jest ona w danym przypadku wymagana. Przy tym nieodzownym elementem wniosku są cztery egzemplarze projektu budowlanego wraz z odpowiednimi opiniami i uzasadnieniami. Niezbędne może stać się wykonanie dodatkowych pomiarów geodezyjnych z uwagi na specjalny charakter niektórych inwestycji.